Di Segenap Sudut Dunia, Ada Cerita Tersendiri.

Friday, April 26, 2013

Kenyataan Rasmi Lajnah Akademik PERSIS bagi sesi Pertengahan Semester Akhir.


[Tinta AKADEMIK]




Assalamualaikum w.b.t.
Sahabat Mahasiswa Asasi yang dimuliakan,

1. Sesebuah perjalanan mempunyai permulaan dan pengakhiran. Ia juga pasti ada titik tengah yang menjdi penghubung antara kedua-duanya. Ibarat seutas tali yang ditegangkan ke kiri dan ke kanan, maka Tali itu juga mempunyai titik tengah yang memisahkan belah kiri danbelah sebaliknya. Begitu juga ibaratnya permusafiran kita dari rumah hingga ke tempat musafir (yang dituju) yang jauh, pasti juga ada tempat persinggahan, tempat pertengahan yang akan diteruskan perjalanan dengan tenaga yang baharu.

2. Sehubungan itu, atas kedudukan sebagai seorang mahasiswa, dengan sesi pembelajaran yang memakan masa 14 minggu, maka kita telah sampai ke titik pertengahan kita bagi Semester 3 (Akhir). Bermakna, minggu-minggu fasa akhir ini menjadi satu tempoh masa untuk kita mengutip seberapa banyak kenangan manis agar sentiasa terpahat dalam memori.

3. Namun begitu, atas kapasiti sebagai EXCO Akademik, saya ingin berpesan kepada diri saya dan kalian semua agar sentiasa beringat bahawa dalam tempoh fasa akhir ini, kita akan menghadapi beberapa 'rintangan' kecil sebelum menghabiskan tempoh pembelajaran di sini. Sambil kita 'sibuk' dengan tugasan luaran (ko-kurikulum), jangan kita abaikan pelajaran kita. Fokus dalam tugasan luaran, maka fokus juga dalam pelajaran.

4. Perlu diingatkan juga, minggu-minggu pertengahan ini akan sibuk dengan Peperiksaan Prtengahan Semester (Mid-Term Test), jadi diharapkan agar semua sahabat dapat mengulang kaji pelajaran, menyiapkan tugasan yang diberikan dan sentiasa menjaga kesantunan sebagai seorang Mahasiswa.

5. Allah s.w.t berfirman dalam al-Quran, bermaksud:

"Dan golongan yang berusaha dengan bersungguh-sungguh kerana memenuhi kehendak agama Kami, sesungguhnya Kami akan memimpin mereka ke jalan-jalan Kami (yang menjadikan mereka bergembira serta beroleh keredaan); dan sesungguhnya (pertolongan dan bantuan) Allah adalah bersama golongan yang berusaha membaiki amalannya."
[Al-Ankabut, 29: 69]

Maka, dapat difahami melalui ayat ini tentang kepentingan berusaha. Allah akan memberikan kita rezeki jika hanya kita berusaha ke arah impian yang kita ingin kecapi. Tidak mungkin kejayaan itu datang bergolek-golek tanpa sebarang usaha untuk mendapatkannya.


Wallahua'lam.

Zahirul Nukman Narakna,
Mewakili Lajnah Akademik PERSIS.
Share:

Monday, April 22, 2013

[Kemas Kini] Calon Pakatan Rakyat PRU-13

Nota:
1. Berikut adalah senarai calon rasmi Pakatan Rakyat yang diumumkan pada 20 April 2013

2. Terdapat 7 Kerusi bertindih yang melibatkan PKR dan PAS. 22 April 2013 nanti akan diketahui.

Doakan Kejayaan Pakatan Rakyat.

Sumber adalah daripada:
1) Portal Rasmi PRU Suruhanjaya Pilihan Raya : http://www.spr.gov.my






Perlis

P.001   Padang Besar               PAS:    Azamhari bin Mohamood
N.01    Titi Tinggi                    DAP:    Teh Seng Chuan
N.02    Beseri                          PAS:    Wan Kharizal bin Wan Khazim
N.03    Chuping                       PKR:    Wan Mohamad Fishaal Bin Wan Daud
N.04    Mata Ayer                    PKR:    Ammar Bin Gazali
N.05    Santan                          PAS:    Mohd. Anuar Bin Mohd. Tahir

P.002   Kangar:                                    PAS:    Baharuddin bin Ahmad
N.06    Bintong:                       PAS:    Abd Jamil Bin Kamis
N.07    Sena                             PKR:    Tuan Marja Binti Tuan Mat
N.08    Indera Kayangan         PKR:    Chan Ming Kai
N.09    Kuala Perlis                 PKR:    Noor Amin Bin Ahmad
N.10    Kayang:                       PAS:    Ya'akub Bin Abu Seman

P.003   Arau:                           PAS:    Haron bin Din, Tuan Guru Dato' Dr.
N.11    Pauh:                           PAS:    Idris Bin Yaacob
N.12    Tambun Tulang           PKR:    Azhar Bin Ameir
N.13    Guar Sanji:                   PAS:    Zulmi Bin Sabri
N.14    Simpang Empat:           PAS:    Rus'sele Bin Eizan
N.15    Sanglang:                     PAS:    Mohd Shukri Bin Ramli

Kedah

P.004   Langkawi                     PKR:    Ahmad Bin Abdullah
N.01    Ayer Hangat                PAS:    Zubir Bin Ahmad
N.02    Kuah                            PAS:    Ahmad Bin Kasim

P.005   Jerlun                           PAS:    Ismail Bin Salleh
N.03    Kota Siputeh                PAS:    Ismail Bin W.Teh @ Jaziz
N.04    Ayer Hitam                  PAS:    Abd. Ghani Bin Ahmad

P.006   Kubang Pasu                PAS:    Mohd Jamal Bin Nasir
N.05    Bukit Kayu Hitam        PKR:    Nasrul Omar Bin Che Mansor
N.06    Jitra                              PAS:    Rohani Binti Abd Muttalib

P.007   Padang Terap               PAS:    Mohd Nasir Bin Zakaria
N.07    Kuala Nerang               PAS:    Syed Ibrahim Bin Syed Omar
N.08    Pedu                            PKR:    Zamri Bin Yusuf

P.008   Pokok Sena:                 PAS:    Mahfuz Bin Omar, Datuk
N.09    Bukit Lada                   PAS:    Ahmad 'Izzat Bin Mohamad Shauki
N.10    Bukit Pinang                PAS:    Romani Bin Wan Salin
N.11    Derga                           DAP:    Tan Kok Yew

P.009   Alor Setar:                   PKR:    Gooi Hsiao - Leung
N.12    Bakar Bata                   PKR:    Mohd Eekmal Bin Ahmad
N.13    Kota Darul Aman        DAP:    Teoh Boon Kok @ Teoh Kai Kok
N.14    Alor Mengkudu                       PAS:    Ahmad Bin Saad @ Yahaya

P.010   Kuala Kedah:               PKR     Azman Bin Ismail, Dr.
N.15    Anak Bukit                  PAS:    Amiruddin Bin Hamzah
N.16    Kubang Rotan              PAS:    Mohd Nasir Bin Mustafa
N.17    Pengkalan Kundor       PAS:    Phahrolrazi Bin Mohd Zawawi

P.011   Pendang:                      PAS:    Mohamad Bin Sabu
N.18    Tokai                           PAS:    Mohamed Taulan Bin Mat Rasul
N.19    Sungai Tiang                PAS:    Fadzil Bin Baharum

P.012   Jerai                             PAS:    Mohd Firdaus Bin Jaafar
N.20    Sungai Limau               PAS:    Azizan Bin Abdul Razak
N.21    Guar Chempedak         PAS:    Musoddak Bin Hj Ahmad
N.22    Gurun                          PKR:    Salma Binti Ismail

P.013   Sik                               PAS:    Che Uda Bin Che Nik
N.23    Belantek                      PAS:    Abu Bakar Bakilani Bin Abu Hassan
N.24    Jeneri                           PAS:    Ahmad Tarmizi Bin Sulaiman

P.014   Merbok:                       PKR:    Nor Azrina Binti Surip @ Nurin Aina
N.25    Bukit Selambau                       PKR:    Krishnamoorthy A/L Rajannaidu
N.26    Tanjong Dawai                        PAS:    Ahmad Fakhruddin Bin Fakhrurazi

P.015   Sungai Petani:              PKR:    Johari Bin Abdul, Datuk
N.27    Pantai Merdeka                        PAS:    Abdullah Bin Jusoh
N.28    Bakar Arang                PKR:    Ooi Tze Min
N.29    Sidam                          PKR:    Robert Ling Kui Ee     

P.016   Baling:                         PAS:    Najmi Bin Hj Ahmad, Brigedier Jeneral (B) Datuk
N.30    Bayu                            PAS:    Mahmud Bin Yaakob
N.31    Kupang                                    PAS:    Johari Bin Abdullah
N.32    Kuala Ketil                  PAS:    Md.Zuki Bin Yusof

P.017   Padang Serai:               PKR:    N Surendran A/L K Nagarajan
N.33    Merbau Pulas               PAS:    Siti Ashah Binti Ghazali
N.34    Lunas                           PKR:    Azman Bin Nasrudin

P.018   Kulim-Bandar Baharu  PKR:    Saifuddin Nasution Bin Ismail, Datuk
N.35    Kulim                          PKR:    Chu Maw Nian
N.36    Bandar Baharu             PAS:    Mohd Khari Bin Mohd Salleh

Kelantan

P.019   Tumpat                                    PAS:    Kamarudin Bin Jaffar
N.01    Pengkalan Kubor         PKR:    Saharun Bin Ibrahim
N.02    Kelaboran                    PAS:    Mohamad Zaki Bin Ibrahim
N.03    Pasir Pekan                  PAS:    Ahmad Bin Yakob
N.04    Wakaf Bharu               PAS:    Che Abdullah Bin Mat Nawi

P.020   Pengkalan Chepa         PAS:    Izani Bin Husin
N.05    Kijang                          PAS:    Wan Ubaidah Binti Omar
N.06    Chempaka:                  PAS:    Nik Abdul Aziz Bin Nik Mat, Tuan Guru Datuk
N.07    Panchor                       PAS:    Mohd Amar Bin Abdullah

P.021   Kota Bharu                  PAS:    Takiyuddin Bin Hassan
N.08    Tanjong Mas                PAS:    Rohani Binti Ibrahim
N.09    Kota Lama                   PAS:    Tan Teng Loon @ Anuar Tan B. Abdullah
N.10    Bunut Payong              PAS:    Ramli Bin Mamat

P.022   Pasir Mas                     PAS:    Nik Mohamad Abduh Bin Nik Abdul Aziz
N.11    Tendong                      PAS:    Rozi Bin Muhamad
N.12    Pengkalan Pasir                        PAS:    Hanifa Bin Ahmad
N.13    Chetok                         PAS:    Abdul Halim Bin Abdul Rahman

P.023   Rantau Panjang                        PAS:    Siti Zailah Binti Mohd Yusoff
N.14    Meranti                                    PAS:    Mohd Nassuruddin Bin Haji Daud
N.15    Gual Periok                  PAS:    Mohamad Bin Awang
N.16    Bukit Tuku                  PAS:    Abdul Rasul Bin Mohamed

P.024   Kubang Kerian                        PAS:    Ahmad Baihaki Bin Atiqullah
N.17    Salor                            PAS:    Husam bin Musa, Datuk Paduka
N.18    Pasir Tumboh              PAS:    Abd Rahman Bin Yunus
N.19    Demit                           PAS:    Mumtaz Binti Md Nawi

P.025   Bachok                                    PAS:    Ahmad Marzuk Bin Shaary
N.20    Tawang                                    PAS:    Hassan Bin Mohamood
N.21    Perupok                       PAS:    Mohd Huzaimy Bin Che Husin
N.22    Jelawat                         PAS:    Abdul Azziz Bin Kadir

P.026   Ketereh                                    PKR:    Ab Aziz Bin Ab Kadir
N.23    Melor                           PAS:    Md. Yusnan Bin Yusof
N.24    Kadok                          PAS:    Azami Bin Hj. Mohd Nor
N.25    Kok Lanas                   PAS:    Nik Mahadi Bin Mahmood

P.027   Tanah Merah               PKR:    Nik Mahmood Bin Nik Hassan
N.26    Bukit Panau                 PAS:    Abdul Fattah Bin Haji Mahmood
N.27    Gual Ipoh                    PAS:    Wan Yusoff Bin W Mustafa
N.28    Kemahang                   PAS:    Md Anizam Bin Ab Rahman

P.028   Pasir Puteh                   PAS:    Nik Mazian Bin Nik Mohamad
N.29    Selising                                    PAS:    Saipul Bahrim Bin Mohamad
N.30    Limbongan                  PAS:    Mohd Nazlan Bin Mohamed Hasbullah
N.31    Semerak                       PAS:    W Hassan Bin W Ibrahim
N.32    Gaal                             PAS:    Tuan Mazlan Bin Tuan Mat

P.029   Machang                      PKR:    Wan Zawawi Bin Wan Ismail
N.33    Pulai Chondong                       PAS:    Zulkifli Bin Mamat
N.34    Temangan                    PAS:    Mohamed Fadzli Bin Hassan
N.35    Kemuning                    PAS:    Mohd Roseli Bin Ismail

P.030   Jeli                               PAS:    Mohd Apandi Bin Mohamad
N.36    Bukit Bunga                 PAS:    Sufely Bin Abd Razak
N.37    Air Lanas                     PAS:    Abdullah Bin Ya'kub
N.38    Kuala Balah                 PKR:    Ramlan Bin Mat

P.031   Kuala Krai                   PAS:    Mohd Hatta Bin Md Ramli
N.39    Mengkebang                PAS:    Abdul Latiff Bin Abdul Rahman
N.40    Guchil                          PKR:    Mohd Roslan Bin Puteh
N.41    Manek Urai                  PAS:    Mohd Fauzi Bin Abdullah
N.42    Dabong                                    PAS:    Ku Mohd Zaki Bin Ku Hussin

P.032   Gua Musang                PAS:    Wan Abd Rahim Bin Wan Abdullah
N.43    Nenggiri                       PKR:    Mohammad Azihan Bin Che Seman
N.44    Paloh                           PKR:    Amran Bin Ab Ghani
N.45    Galas                           PAS:    Abdullah Bin Hussein

Terengganu

P.033   Besut                           PAS:    Riduan bin Mohamad Nor
N.01    Kuala Besut                 PAS:    Napisah Binti Ismail
N.02    Kota Putera                  PAS:    Adam Bin Mat Said
                                                PKR:    Mohamed Abdul Ghani Bin Haji Ibrahim
N.03    Jertih                            PAS:    Wan Azhar Bin Wan Ahmad
N.04    Hulu Besut                   PAS:    Shalahhudin Bin Jaafar

P.034   Setiu                            PAS:    Omar bin Sidek
N.05    Jabi                              PAS:    Azman Bin Ibrahim
N.06    Permaisuri                    PKR:    Wan Mokhtar Bin Wan Ibrahim
N.07    Langkap                       PAS:    Hassan Bin Karim
N.08    Batu Rakit                    PAS:    Che Ghani Bin Che Ambak

P.035   Kuala Nerus                 PAS:    Mohd Khairuddin bin Aman Razali
N.09    Tepuh                          PAS:    Hishamuddin Bin Abdul Karim
N.10    Teluk Pasu                   PAS:    Ridzuan Bin Hashim
N.11    Seberang Takir             PKR:    Ahmad Nazri Bin Mohd Yusof
                                                PAS:    Zakaria Bin Dagang
N.12    Bukit Tunggal              PAS:    Alias Bin Razak

P.036   Kuala Terengganu:       PAS:    Raja Kamarul Bahrin Shah bin Raja Ahmad, Datuk
N.13    Wakaf Mempelam       PAS:    Mohd Abdul Wahid Bin Endut
N.14    Bandar                                     PKR:    Azan Bin Ismail
N.15    Ladang                                     PAS:    Tengku Hassan Bin Tengku Omar
N.16    Batu Buruk                  PAS:    Syed Azman Bin Syed Ahmad Nawawi

P.037   Marang:                       PAS:    Abdul Hadi bin Awang, Datuk Seri Tuan Guru
N.17    Alur Limbat                 PAS:    Ariffin Bin Deraman
N.18    Bukit Payung               PAS:    Mohd Nor Bin Hamzah
N.19    Ru Rendang                 PAS:    Abdul Hadi Bin Awang
N.20    Pengkalan Berangan    PAS:    Sulaiman Bin Sulong

P.038   Hulu Terengganu         PAS:    Kamaruzaman bin Abdullah
N.21    Telemung                     PKR:    Narawi Bin Embong
N.22    Manir                           PAS:    Hilmi Bin Harun
N.23    Kuala Berang               PAS:    Muhyidin Bin Abdul Rashid
N.24    Ajil                              PAS:    Mohd Razki Bin Haji Yah @ Haji Alias

P.039   Dungun                                    PAS:    Wan Hassan bin Mohd Ramli
N.25    Bukit Besi                    PAS:    Roslan Bin Ismail
                                                PKR:    Mohd Shamsul Bin Mat Amin
N.26    Rantau Abang              PAS:    Alias Bin Harun
N.27    Sura                             PAS:    Wan Hapandi Bin Wan Nik
N.28    Paka                             PAS:    Satiful Bahari Bin Mamat

P.040   Kemaman:                   PKR :   Kamarudin bin Chik
N.29    Kemasik                      PAS:    Che Alias Bin Hamid
N.30    Kijal                             PAS:    Hazri Bin Jusoh
N.31    Chukai                                     PAS:    Hanafiah Bin Mat
N.32    Air Putih                      PAS:    Ab Razak Bin Ibrahim

Pulau Pinang

P.041   Kepala Batas:               PAS:    Afnan Hamimi Bin Taib Azamudden
N.01    Penaga                         PAS:    Rosidi Bin Hussain
N.02    Bertam                                     PKR:    Syed Mikael Rizal Aidid
N.03    Pinang Tunggal                        PKR:    Ahmad Zakiyuddin Bin Abd Rahman

P.042   Tasek Gelugor             PAS:    Abdul Rahman Bin Maidin, Datuk
N.04    Permatang Berangan    PAS:    Arshad Bin Md. Salleh
N.05    Sungai Dua                  PAS:    Zahadi Bin Hj. Mohd.
N.06    Telok Ayer Tawar        PKR:    Norhayati Binti Jaafar

P.043   Bagan                          DAP:    Lim Guan Eng
N.07    Sungai Puyu                 DAP:    Phee Boon Poh
N.08    Bagan Jermal               DAP:    Lim Hock Seng
N.09    Bagan Dalam               DAP:    Tanasekharan A/L Autherapady

P.044   Permatang Pauh:          PKR:    Anwar Bin Ibrahim, Datuk Seri
N.10    Seberang Jaya              PKR:    Afif Bin Bahardin
N.11    Permatang Pasir                       PAS:    Mohd Salleh Bin Man, Datuk
N.12    Penanti                         PKR:    Norlela Binti Ariffin

P.045   Bukit Mertajam            DAP:    Sim Chee Keong
N.13    Berapit                                     DAP:    Ong Kok Fooi
N.14    Machang Bubuk          PKR:    Lee Khai Loon
N.15    Padang Lalang             DAP:    Chong Eng

P.046   Batu Kawan                 DAP:    Kasthuriraani A/P Patto
N.16    Perai                            DAP:    P.Ramasamy A/L Palanisamy
N.17    Bukit Tengah               PKR:    Ong Chin Wen
N.18    Bukit Tambun              PKR:    Law Choo Kiang

P.047   Nibong Tebal:              PKR:    Mansor Bin Othman, Datuk Dr
N.19    Jawi                             DAP:    Soon Lip Chee
N.20    Sungai Bakap               PKR:    Maktar Bin Hj Shapee
N.21    Sungai Acheh:             PKR:    Badrul Hisham Bin Shaharin
                                                PAS:    Mohd Yusni Bin Mat Piah

P.048   Bukit Bendera             DAP:    Zairil Khir Johari
N.22    Tanjung Bunga                        DAP:    Teh Yee Cheu
N.23    Air Putih                      DAP:    Lim Guan Eng
N.24    Kebun Bunga               PKR:    Cheah Kah Peng
N.25    Pulau Tikus                  DAP:    Yap Soo Huey

P.049   Tanjong                       DAP:    Ng Wei Aik
N.26    Padang Kota                DAP:    Chow Kon Yeow
N.27    Pengkalan Kota            DAP:    Lau Keng Ee
N.28    Komtar                                    DAP:    Teh Lai Heng

P.050   Jelutong                       DAP:    Ooi Chuan Aun
N.29    Datok Keramat                        DAP:    Jagdeep Singh Deo A/L Karpal Singh
N.30    Sungai Pinang             DAP:    Lim Siew Khim
N.31    Batu Lancang               DAP:    Law Heng Kiang

P.051   Bukit Gelugor              DAP:    Karpal Singh A/L Ram Singh
N.32    Seri Delima                  DAP:    Sanisvara Nethaji Rayer A/L Rajaji
N.33    Air Itam                       DAP:    Wong Hon Wai
N.34    Paya Terubong             DAP:    Yeoh Soon Hin

P.052   Bayan Baru:                 PKR:    Sim Tze Tzin
N.35    Batu Uban                   PKR:    Jayabalan A/L A. Thambyappa
N.36    Pantai Jerejak               PKR:    Mohd Rashid Bin Hasnon
N.37    Batu Maung                 PKR:    Abdul Malik Bin Abdul Kassim

P.053   Balik Pulau:                 PKR:    Muhammad Bakhtiar Bin Wan Chik
N.38    Bayan Lepas                PAS:    Asnah Binti Hashim
N.39    Pulau Betong               PKR:    Mohd Tuah Bin Ismail
N.40    Telok Bahang              PKR:    Abdul Halim Bin Hussain

Perak

P.054   Gerik                           PAS:    Norhayati Binti Kasim
N.01    Pengkalan Hulu                       PKR:    Abdullah Bin Masnan
N.02    Temengor                    PKR:    Mhd. Supian Bin Nordin

P.055   Lenggong                     PAS:    Razman Bin Zakaria
N.03    Kenering                      PKR:    Mohamd Tarmizi Bin Abdul Hamid
N.04    Kota Tampan               PKR:    Zahrul Nizam Bin Abdul Majid

P.056   Larut:                           PAS:    Mohd Fauzi Bin Sa'ari, Datuk
N.05    Selama                                     PAS:    Mohd Akmal Bin Kamarudin
N.06    Kubu Gajah:                PAS:    Mohd Nazri Bin Din
N.07    Batu Kurau                  PKR:    Mohammad Fadzil Bin Alias

P.057   Parit Buntar                  PAS:    Mujahid Bin Yusof
N.08    Titi Serong                   PAS:    Abu Bakar Bin Haji Hussian
N.09    Kuala Kurau                PKR:    Abdul Yunus B Jamahri

P.058   Bagan Serai:                 PKR:    Mohd Nor Bin Hj. R. M. Monutty, Dr
N.10    Alor Pongsu                 PKR:    Rosli Bin Ibrahim
N.11    Gunong Semanggol      PAS:    Mohd Zawawi Bin Abu Hassan
N.12    Selinsing                      PAS:    Husin Bin Din

P.059   Bukit Gantang:             PAS:    Idris Bin Ahmad
N.13    Kuala Sapetang            PKR:    Chua Yee Ling
N.14    Changkat Jering:          PAS:    Mohammad Nizar Bin Jamaluddin, Dato Seri Ir.
N.15    Trong                           PAS:    Norazli Bin Musa

P.060   Taiping                        DAP:    Nga Kor Ming
N.16    Kamunting                   PAS:    Mohamad Fakhrudin Bin Abdul Aziz
N.17    Pokok Assam               DAP:    Teh Kok Lim
N.18    Aulong                         DAP:    Leow Thye Yih

P.061   Padang Rengas                         PKR:    Meor Ahmad Isharra Bin Ishak, Dr
N.19    Chenderoh                   PAS:    Mohamad Azalan Bin Mohamad Radzi
N.20    Lubok Merbau             PAS:    Mohd. Zainudin Bin Mohd Yusof

P.062   Sungai Siput                 PKR:    Michael Jeyakumar Devaraj
N.21    Lintang                        PAS:    Ahmad Mazlan Bin Othman
N.22    Jalong                          DAP:    Loh Sze Yee

P.063   Tambun                       PKR:    Siti Aishah Binti Shaik Ismail
N.23    Manjoi                                     PAS:    Asmuni Bin Awi
N.24    Hulu Kinta                   PKR:    M.A.Tinagaran A/L Arumugam

P.064   Ipoh Timor                  DAP:    Su Keong Siong
N.25    Canning                       DAP:    Wong Kah Woh
N.26    Tebing Tinggi               DAP:    Ong Boon Piow
N.27    Pasir Pinji                     DAP:    Lee Chuan How

P.065   Ipoh Barat                    DAP:    M. Kulasegaran A/L V. Murugeson
N.28    Bercham                      DAP:    Cheong Chee Khing
N.29    Kepayang                    DAP:    Nga Kor Ming
N.30    Buntong                       DAP:    Sivasubramaniam A/L Athinarayanan

P.066   Batu Gajah                   DAP:    Sivakumar A/L Varatharaju Naidu
N.31    Jelapang                       DAP:    Teh Hock Ke
N.32    Menglembu                  DAP:    Lim Pek Har
N.33    Tronoh                         DAP:    Yong Choo Kiong

P.067   Kuala Kangsar:                        PAS:    Khalil Idham Lim Bin Abdullah, Drs
N.34    Bukit Chandan                         PKR:    Fathmawaty Salim
N.35    Manong                       PAS:    Jamil Bin Dzulkarnain

P.068   Beruas                                     DAP:    Ngeh Koo Ham
N.36    Pengkalan Baru            PAS:    Khairuddin Bin Abd Malik
N.37    Pantai Remis                PKR:    Wong May Ing

P.069   Parit                             PAS:    Muhammad Ismi Bin Mat Taib
N.38    Belanja                        PAS:    Najihatussalehah Binti Ahmad
N.39    Bota                             PKR:    Zulkifly Bin Ibrahim

P.070   Kampar                        DAP:    Ko Chung Sen
N.40    Malim Nawar               DAP:    Leong Cheok Keng
N.41    Keranji                                     DAP:    Chen Fook Chye
N.42    Tualang Sekah             PKR:    Baldip Singh A/L Santokh Singh

P.071   Gopeng                        PKR:    Lee Boon Chye, Dr
N.43    Sungai Rapat                PAS:    Radzi Bin Zainon
N.44    Simpang Pulai             PKR:    Tan Kar Hing
N.45    Teja                             PKR:    Chang Lih Kang

P.072   Tapah                          PKR:    Vasantha Kumar A/L Krishnan
N.46    Chenderiang                PKR:    Amani Williams-Hunt Bin Abdullah
N.47    Ayer Kuning                PAS:    Ahmad Razi Bin Othman

P.073   Pasir Salak                   PKR:    Mustaffa Kamil Bin Ayub
N.48    Sungai Manik               PKR:    Osman Bin Abdul Rahman
N.49    Kampong Gajah           PAS:    Ishak Bin Saari

P.074   Lumut                          PKR:    Mohamad Imran Abd Hamid, Laksamana Pertama (B)
N.50    Sitiawan                       DAP:    Ngeh Koo Ham
N.51    Pasir Panjang:              PAS:    Rohawati Binti Abidin
N.52    Pangkor                       PKR:    Mohd Saifullah Bin Mohd Zulkifli

P.075   Bagan Datok                PAS:    Madhi Bin Hasan
N.53    Rungkup                      PAS:    Mohd Misbahul Munir Bin Masduki
N.54    Hutan Melintang          PKR:    Kesavan A/L Subramaniam

P.076   Telok Intan                  DAP:    Seah Leong Peng
N.55    Pasir Bedamar             DAP:    Terence Naidu A/L V.Raja @ Raja Naidu
N.56    Changkat Jong             PAS:    Mohd Anuar Bin Sudin

P.077   Tanjong Malim                        DAP:    Tan Yee Kew
N.57    Sungkai                        DAP:    Sivanesan A/L Achalingam
N.58    Slim                             PAS:    Aminuddin Bin Zulkipli
N.59    Behrang                       PKR    Abdul Hadi Bin Abdul Khatab

Pahang

P.078   Cameron Highlands     DAP:    Manogaran A/L Marimuthu
N.01    Tanah Rata                  DAP:    Leong Ngah Ngah
N.02    Jelai                             PAS:    Abdul Karim Bin Nor

P.079   Lipis                            PAS:    Mohd Mahyuddin Bin Ghazal @ Razali
N.03    Padang Tengku                        PAS:    Roslan Bin Zainal       
N.04    Cheka                          PKR:    Abas Bin Awang
N.05    Benta                           PKR:    Rizal Bin Jamin

P.080   Raub:                           DAP:    Mohd Ariff Sabri Bin Abdul Aziz, Datuk
N.06    Batu Talam                  PKR:    Khairul Hakimin Bin Mohd Ali
N.07    Tras                             DAP:    Choong Siew Onn
N.08    Dong                            PAS:    Tengku Shah Amir Bin Tengku Perang

P.081   Jerantut                        PAS:    Hamzah Bin Jaaffar, Dr
N.09    Tahan                          PAS:    Mohd Zakhwan Bin Ahmad Badarddin
N.10    Damak                                     PKR:    Jamaluddin Bin Abd Rahim
N.11    Pulau Tawar                 PAS:    Yohanis Bin Ahmad

P.082   Indera Mahkota:          PKR:    Fauzi Bin Abdul Rahman, Datuk
N.12    Beserah:                       PAS:    Andansura Bin Rabu
N.13    Semambu                     PKR:    Lee Chean Chung

P.083   Kuantan:                      PKR:    Fuziah Binti Salleh
N.14    Teruntum                     PKR:    Sim Chon Siang
N.15    Tanjung Lumpur:         PAS:    Rosli Bin Abdul Jabar
N.16    Inderapura:                  PAS:    Syed Mohamad Anis Bin Syed Husain
           
P.084   Paya Besar:                  PKR:    Murnie Hidayah Binti Anuar
N.17    Sungai Lembing:          PAS:    Sulaiman Bin Md Derus
N.18    Lepar                           PKR:    Jefri Jaafar Bin Tukemin
N.19    Panching:                     PAS:    Yusof Bin Embong

P.085   Pekan:                          PKR:    Mohd. Fariz B. Abd. Talib @ Musa
N.20    Pulau Manis:                PAS:    Othman Bin Bakar
N.21    Peramu Jaya:               PAS:    Abu Kassim Bin Manaf
N.22    Bebar                           PKR:    Mohd Jafri Bin Ab. Rashid
N.23    Chini                            PKR:    Sitarunisah Binti Ab Kadir

P.086   Maran                          PAS:    Mujibur Rahman Bin Ishak
N.24    Luit                              PAS:    M Shahrul Nizam Bin Abdul Haliff
N.25    Kuala Sentul                PKR:    Mohamad Razali Bin Ithnain
N.26    Chenor                         PAS:    Hasenan Bin Haron
           
P.087   Kuala Krau                  PAS:    Shahril Azman Bin Abd Halim
N.27    Jenderak                      PKR:    Sulaiman @ Suhaimi Bin Said
N.28    Kerdau                         PAS:    Kamal Bin Ashaari
N.29    Jengka                         PAS:    Tuan Ibrahim Bin Tuan Man

P.088   Temerloh:                    PAS:    Nasrudin Bin Hassan
N.30    Mentakab:                    DAP:    Tengku Zulpuri Shah Bin Raja Puji
N.31    Lanchang                     PKR:    Ahmad Nizam Bin Hamid
N.32    Kuala Semantan:          PAS:    Syed Hamid Bin Syed Mohamed

P.089   Bentong                       DAP:    Wong Tack
N.33    Bilut                             DAP:    Chow Yu Hui
N.34    Ketari                           DAP:    Lee Chin Chen
N.35    Sabai                            DAP:    Kamache A/P A Doray Rajoo
N.36    Pelangai                       PAS:    Abdul Hamid Bin Bahatim

P.090   Bera:                            PKR:    Zakaria Bin Abdul Hamid
N.37    Guai                             PAS:    Musaniff Bin Ab. Rahman
N.38    Triang                          DAP:    Leong Yu Man
N.39    Kemayan                     PKR:    Manolan Bin Mohamad

P.091   Rompin                        PAS:    Nuridah Binti Mohd Salleh
N.40    Bukit Ibam                   PAS:    Sukri Bin Ahmad
N.41    Muadzam Shah                        PKR:    Muhamad Nordin Bin Pa'wan Chik
N.42    Tioman                                    PAS:    Mohd Fadzli Bin Mohd Ramly

Selangor

P.092   Sabak Bernam:                        PKR:    Abdul Aziz Bin Bari, Dr
N.01    Sungai Air Tawar         PAS:    Wahid Bin Rais
N.02    Sabak                           PAS:    Sallehen Bin Mukhyi

P.093   Sungai Besar                PAS:    Mohamed Salleh Bin M Husin
N.03    Sungai Panjang                        PAS:    Mohd Fadzin Bin Taslimin
N.04    Sekinchan                    DAP:    Ng Suee Lim

P.094   Hulu Selangor              PKR:    Khalid Bin Jaafar
N.05    Hulu Bernam               PAS:    Muhamad Idris Bin Ahmad
N.06    Kuala Kubu Baharu     DAP:    Lee Kee Hiong
N.07    Batang Kali                  PKR:    Ramachandran A/L Kandasamy

P.095   Tanjong Karang                       PAS:    Mohamad Rashdi Bin Deraman
N.08    Sungai Burong             PAS:    Mohamad Judi Bin Sarjo
N.09    Permatang                    PKR:    Mohd Yahya Bin Mat Sahri

P.096   Kuala Selangor                        PAS:    Dzulkefly Bin Ahmad
N.10    Bukit Melawati                        PKR:    Manikavasagam A/L Sundaram
N.11    Ijok                              PKR:    Idris Bin Ahmad, Dr
N.12    Jeram                           PAS:    Muhmmad Rashid Bin Muhmmad Kassim

P.097   Selayang:                     PKR:    William Leong Jee Keen
N.13    Kuang                          PKR:    Tenku Maraziyah Binti Tenku Sulaiman
N.14    Rawang                        PKR:    Gan Pei Nei
N.15    Taman Templer                       PAS:    Zaidy Bin Abdul Talib

P.098   Gombak:                      PKR:    Mohamed Azmin Bin Ali
N.16    Batu Caves                  PKR:    Amirudin Bin Shari
N.17    Gombak Setia              PAS:    Hasbullah Bin Mohd Ridzwan
N.18    Hulu Kelang                PAS:    Saari Bin Sungib

P.099   Ampang                       PKR:    Zuraida Binti Kamaruddin
N.19    Bukit Antarabangsa     PKR:    Mohamed Azmin Bin Ali
N.20    Lembah Jaya               PAS:    Khasim Bin Abdul Aziz

P.100   Pandan:                                    PKR:    Mohd Rafizi Bin Ramli
N.21    Chempaka                   PAS:    Iskandar Bin Abdul Samad
N.22    Teratai                         DAP:    Tiew Way Keng

P.101   Hulu Langat                 PAS:    Che Rosli Bin Che Mat
N.23    Dusun Tua                   PAS:    Razaly Bin Hassan
N.24    Semenyih                     PKR:    Hamidi Bin A. Hasan
                                                PSM:    Arutchelvan A/L Subramaniams
N.25    Kajang                         PKR:    Lee Chin Cheh

P.102   Serdang                        DAP:    Ong Kian Ming
N.26    Bangi                           PAS:    Mohd Shafie Bin Ngah
N.27    Balakong                     DAP:    Ng Tien Chee
N.28    Seri Kembangan          DAP:    Ean Yong Hian Wah

P.103   Puchong                       DAP:    Gobind Singh Deo
N.29    Seri Serdang                 PAS:    Noor Hanim Binti Ismail
N.30    Kinrara                                    DAP:    Ng Sze Han

P.104   Kelana Jaya                 PKR:    Wong Chen
N.31    Subang Jaya                 DAP:    Yeoh Tseow Suan
N.32    Seri Setia                      PKR:    Nik Nazmi Bin Nik Ahmad

P.105   Petaling Jaya Selatan    PKR:    Hee Loy Sian
N.33    Taman Medan              PKR:    Haniza Binti Mohamed Talha
N.34    Bukit Gasing                DAP:    Rajiv A/L Rishyakaran

P.106   Petaling Jaya Utara      DAP:    Pua Kiam Wee
N.35    Kampung Tunku          DAP:    Lau Weng San
N.36    Damansara Utama       DAP:    Yeo Bee Yin

P.107   Subang                         PKR:    Sivarasa A/L K. Rasiah
N.37    Bukit Lanjan                PKR:    Wong Keat Ping
N.38    Paya Jaras                    PAS:    Mohd Khairuddin Bin Othman
N.39    Kota Damansara          PAS:    Ridzuan Bin Ismail
                                                PKR:    Mohd Nasir Bin Hashim

P.108   Shah Alam                   PAS:    Khalid Bin Abd Samad
N.40    Kota Anggerik             PKR:    Yaakob Bin Sapari, Dr
N.41    Batu Tiga                     PKR:    Rodziah Binti Ismail

P.109   Kapar                           PKR:    G Manivannan A/L Gowindasamy
N.42    Meru                            PAS:    Abd Rani Bin Osman
N.43    Sementa                       PKR:    Daroyah Binti Alwi, Dr
N.44    Sungai Pinang              DAP:    Teng Chang Khim
N.45    Selat Klang                  PAS:    Halimah Ali

P.110   Klang                           DAP:    Charles Anthony A/L R. Santiago
N.46    Pelabuhan Klang          PKR:    Abd Khalid Bin Ibrahim, Tan Sri
N.47    Pandamaran                 DAP:    Tan Pok Shyong
N.48    Kota Alam Shah          DAP:    Ganabatirau A/L Veraman

P.111   Kota Raja                     PAS:    Siti Mariah Binti Mahmud
N.49    Seri Andalas                PKR:    Xavier Jayakumar A/L Arulanandam, Dr
N.50    Sri Muda                      PKR:    Mat Shuhaimi Bin Shafiei

P.112   Kuala Langat               PKR:    Abdullah Sani Bin Abdul Hamid
N.51    Sijangkang                   PAS:    Ahmad Yunus Bin Hairi
N.52    Teluk Datuk                 DAP:    Loh Chee Heng
N.53    Morib                           PAS:    Hasnul Bin Baharuddin

P.113   Sepang                                     PAS:    Mohamed Hanipa Bin Maidin
N.54    Tanjong Sepat              PAS:    Mohd Haslin Bin Hassan
N.55    Dengkil                                    PKR:    Borhan Bin Aman Shah
N.56    Sungai Pelek                DAP:    Lai Nyuk Lan

Wilayah Persekutuan Kuala Lumpur

P.114   Kepong                                    DAP:    Tan Seng Giaw @ Tan Chun Tin
P.115   Batu:                            PKR:    Chua Tian Chang
P.116   Wangsa Maju:              PKR:    Tan Kee Kwong, Datuk Dr
P.117   Segambut                     DAP:    Lim Lip Eng
P.118   Setiawangsa                 PKR:    Ibrahim Bin Yaacob
P.119   Titiwangsa:                  PAS:    Ahmad Zamri Bin Asa'ad Khuzami
P.120   Bukit Bintang               DAP:    Fong Kui Lun
P.121   Lembah Pantai:                        PKR:    Nurul Izzah Binti Anwar
P.122   Seputeh                                    DAP:    Teresa Kok Suh Sim
P.123   Cheras                         DAP:    Tan Kok Wai
P.124   Bandar Tun Razak:      PKR:    Abd Khalid Bin Ibrahim, Tan Sri

Wilayah Persekutuan Putrajaya

P.125   Putrajaya:                     PAS:    Husam bin Musa, Datuk


Negeri Sembilan

P.126   Jelebu                          PAS:    Raj Munni Binti Sabu @ Aiman Athirah Al-Jundi
N.01    Chennah                      DAP:    Loke Siew Fook
N.02    Pertang                         PKR:    Muhamad Syamwill Bin Mertadza
N.03    Sungai Lui                   PAS:    Nor Anif Bin Selamat
N.04    Klawang                      PAS:    Rosli Bin Yaakop, Dr

P.127   Jempol:                                    PAS:    Wan Aishah Binti Wan Ariffin
N.05    Serting                         PAS:    Abd Rahman Bin Ramli
N.06    Palong                          PKR:    Rebin Bin Birham
N.07    Jeram Padang               PKR:    Kumar A/L Thuraisingham
N.08    Bahau                          DAP:    Chew Seh Yong

P.128   Seremban                     DAP:    Loke Siew Fook
N.09    Lenggeng                     PAS:    Zulkefly Mohamad Bin Omar
N.10    Nilai                             DAP:    Arul Kumar A/L Jambunathan
N.11    Lobak                          DAP:    Siow Kim Leong
N.12    Temiang                       DAP:    Ng Chin Tsai
N.13    Sikamat                        PKR:    Aminuddin Bin Harun
N.14    Ampangan                   PKR:    Kamarul Baharin Abbas

P.129   Kuala Pilah                  PKR:    Mohd Nazree Bin Mohd Yunus
N.15    Juasseh                                    PKR:    Rosli Bin Omar
N.16    Seri Menanti                PKR:    Tengku Zamrah Binti Tengku Sulaiman
N.17    Senaling                       PAS:    Zaharudin Bin Othman
N.18    Pilah                            PKR:    Mohamad Nazaruddin Bin Sabtu
N.19    Johol                            PAS:    Nor Azman Bin Mohamad

P.130   Rasah                           DAP:    Teo Kok Seong
N.20    Labu                            PAS:    Mohd Khairil Anuar Bin Mohd Wafa
N.21    Bukit Kepayang                       DAP:    Cha Kee Chin
N.22    Rahang                        DAP:    Marry Josephine Prittam Singh
N.23    Mambau                      DAP:    Yap Yew Weng
N.24    Senawang                    DAP:    Gunasekaren A/L Palasamy

P.131   Rembau                       PKR:    Radzali Bin A. Ghani
N.25    Paroi                            PAS:    Mohamad Taufek Bin Abd Ghani
N.26    Chembong                   PAS:    Kamarol Ridzuan Bin Mohd Zain
N.27    Rantau                         PKR:    Aisah Binti Lamsah
N.28    Kota                             PAS:    Ghazali Bin Mohd Shom

P.132   Telok Kemang                         PKR:    Kamarul Baharin Bin Abbas
N.29    Chuah                          PKR:    Chai Tong Chai
N.30    Lukut                           DAP:    Ean Yong Tin Sin
N.31    Bagan Pinang               PAS:    Ramli Bin Ismail
N.32    Linggi                          PKR:    Rosman Bin Jonet
N.33    Port Dickson                PKR:    Ravi A/L Munusamy

P.133   Tampin                                    PAS:    Abdul Razakek Bin Abdul Rahim
N.34    Gemas                         PKR:    Karip Bin Mohd Salleh
N.35    Gemencheh                 PAS:    Mohd Nor Bin Yassin
N.36    Repah                          DAP:    Veerapan A/L Superamaniam

Melaka

P.134   Masjid Tanah               PAS:    Mohd Nasaie Bin Ismail
N.01    Kuala Linggi                PAS:    Julasapiyah Bin Kassim
N.02    Tanjung Bidara                        PAS:    Imran Bin Abdul Rahman
N.03    Ayer Limau                 PKR:    Halim Bin Bachik
N.04    Lendu                          PAS:    Asri Bin Shaik Abdul Aziz
N.05    Taboh Naning              PAS:    Ab Halim Bin Ab Jalil

P.135   Alor Gajah                   DAP:    Damian Yeo Shen Li
N.06    Rembia                                    PKR:    Rusnah Binti Aluai
N.07    Gadek                          PKR:    Rajandran A/L Govindasamy 
N.08    Machap                                    PKR:    Ginie Lim Siew Lin
N.09    Durian Tunggal                        PAS:    Adly Bin Zahari
N10     Asahan                                    PAS:    Wong Chee Chew

P.136   Tangga Batu:                PKR:    Rahim Bin Ali
N.11    Sungai Udang              PKR:    Asri Bin Buang
N.12    Pantai Kundor              PAS:    Mohd Noor Bin Omar
N.13    Paya Rumput               PKR:    Taha Bin Ahmad
N.14    Kelebang                     PKR:    Liou Chen Kuang

P.137   Bukit Katil:                  PKR:    Shamsul Iskandar @ Yusre Bin Mohd Akin
N.15    Bachang                       DAP:    Lim Jak Wong
N.16    Ayer Keroh                  DAP:    Khoo Poay Tiong
N.17    Bukit Baru                   PAS:    Mohd Khalid Kassim, Dr
N.18    Ayer Molek                 PAS:    Mohd Khairi Abdul Aziz

P.138   Kota Melaka                DAP:    Sim Tong Him
N.19    Kesidang                      DAP:    Chin Choong Seong
N.20    Kota Laksamana          DAP:    Lai Keun Ban
N.21    Duyong                                    DAP:    Goh Leong San
N.22    Bandar Hilir                 DAP:    Tey Kok Kiew
N.23    Telok Mas                    PAS:    Harun Bin Mohamed

P.139   Jasin                            PKR:    Rahmat Bin Yusof
N.24    Bemban                       DAP:    Gandhi Rajan A/L Nalliah
N.25    Rim                              PKR:    Azmi Bin Kamis
N.26    Serkam                                    PAS:    Kamarudin Bin Sedik
N.27    Merlimau                     PAS:    Yuhaizad Bin Abdullah
N.28    Sungai Rambai             PAS:    Kintan Binti Man

Johor

P.140   Segamat:                      PKR:    Chua Jui Meng, Datuk
N.01    Buloh Kasap                PAS:    Firdaus Bin Masod
N.02    Jementah                     DAP:    Tan Chen Choon

P.141   Sekijang:                      PKR:    Julailey Bin Jemadi
N.03    Pemanis                       PAS:    Normala Binti Sudirman
N.04    Kemelah                      PKR:    Natrah Binti Ismail

P.142   Labis                            DAP:    Ramakrishnan A/L Suppiah
N.05    Tenang                         PAS:    Md Zin Bin Johar
N.06    Bekok                          DAP:    Lim Eng Guan

P.143   Pagoh                           PAS:    Mohamad Rozali Bin Jamil
N.07    Bukit Serampang         PKR:    Saadon Bin Abdullah
N.08    Jorak                            PAS:    Nor Hayati Binti Bachok

P.144   Ledang:                        PKR:    Hassan Bin Abdul Karim
N.09    Gambir                                    PAS:    Mahfodz Bin Mohamed, Datuk Dr
N.10    Tangkak                       DAP:    Ee Chin Li
N.11    Serom                          PAS:    Azmi Bin Ahmad

P.145   Bakri                            DAP:    Er Teck Hwa
N.12    Bentayan                     DAP:    Chua Wee Beng
N.13    Sungai Abong              PAS:    Sheikh Ibrahim Bin Salleh, Dr
N.14    Bukit Naning               PKR:    Abdul Aziz Bin Muhammad

P.146   Muar:                           PKR:    Nor Hizwan Bin Ahmad
N.15    Maharani                     PAS:    Mohammad Bin Taslim, Dr
N.16    Sungai Balang              PAS:    Malik Bin Mohamed Diah

P.147   Parit Sulong                 PAS:    Khairuddin Bin A Rahim
N.17    Semerah                       PKR:    Md Ysahrudin Bin Kusni
N.18    Sri Medan                    PAS:    Ahmad Rosdi Bin Bahari

P.148   Ayer Hitam                  PAS:    Hu Pang Chaw
N.19    Yong Peng                   DAP:    Chew Peck Choo
N.20    Semarang                     PAS:    Alliar @ Ilyas Bin A.Bakar

P.149   Sri Gading:                   PKR:    Mohd Khuzzan Bin Abu Bakar
N.21    Parit Yaani                   PAS:    Aminolhuda Bin Hassan
N.22    Parit Raja                     PAS:    Noor Khalim Bin Sakib

P.150   Batu Pahat:                  PKR:    Mohd Idris Bin Jusi, Datuk
N.23    Penggaram                   DAP:    Gan Peck Cheng
N.24    Senggarang                  PAS:    Mohd Ramli Bin Md Kari, Dr
N.25    Rengit                          PAS:    Ahmad Kailani Bin Kosnin

P.151   Simpang Renggam       PAS:    Suhaizan Bin Kaiat
N.26    Machap                        PAS:    Mohd Khalid Bin Salekan
N.27    Layang-Layang                        PKR:    Mohd Ishak Bin Shir Mohd

P.152   Kluang:                                    DAP:    Liew Chin Tong
N.28    Mengkibol                   DAP:    Tan Hong Pin
N.29    Mahkota                      PAS:    Khairul Faizi Bin Ahmad Kamil

P.153   Sembrong:                   PKR:    Onn Bin Abu Bakar
N.30    Paloh                           DAP:    Shanker A/L Rengganathan
N.31    Kahang                        PKR:    Hamdan Bin Basiran

P.154   Mersing                        PAS:    Roslan Bin Nikmat
N.32    Endau                          PAS:    Mohd Azam Bin Abd Razak
N.33    Tenggaroh                    PKR:    Murugan A/L Muthu Samy

P.155   Tenggara                      PAS:    Muhamad Said Bin Jonit
N.34    Panti                            PAS:    Azlisham Bin Azahar  
                                                PKR:    Mohd Annuar Bin Mohd Salleh
N.35    Pasir Raja                     PAS:    Mohd Nazari Bin Mokhtar, Leftenan Kolonel (B)

P.156   Kota Tinggi                  PAS:    Onn Bin Jaafar
N.36    Sedili                           PKR:    Abd Kadir Bin Sainudin
N.37    Johor Lama                  PAS:    Kamaldin Bin Tahir

P.157   Pengerang                    PKR:    Tengku Intan Binti Tengku Abdul Hamid
N.38    Penawar                       PAS:    Anis Afida Binti Mohd Azli
N.39    Tanjong Surat              PKR:    Hasnul Bin Ahmad

P.158   Tebrau:                                    PKR:    Choong Shiau Yoon
N.40    Tiram:                          PAS:    Kumutha A/P Raman
N.41    Puteri Wangsa              PAS:    Abdullah Bin Husin

P.159   Pasir Gudang:              PKR:    Ahmad Faidhi Bin Saidi, Dr
N.42    Johor Jaya                   DAP:    Liow Cai Tung
N.43    Permas                         PAS:    Syed Othman Bin Abdullah

P.160   Johor Bahru:                PKR:    Md Hashim Bin Hussein, Jen (B) Tan Sri
N.44    Tanjong Puteri                         PKR:    Mohd Salleh Bin Ahmad
N.45    Stulang                         DAP:    Chen Kah Eng

P.161   Pulai:                           PAS:    Salahuddin Bin Ayub
N.46    Pengkalan Rinting        DAP:    Cheo Yee How
N.47    Kempas                       PAS:    Suhaizan bin Kaiat

P.162   Gelang Patah:               DAP:    Lim Kit Siang
N.48    Skudai                                     DAP:    Boo Cheng Hau
N.49    Nusa Jaya                    PAS:    Salahuddin Bin Ayub

P.163   Kulai                            DAP:    Teo Nie Ching
N.50    Bukit Permai                PAS:    Mazlan Bin Aliman
N.51    Bukit Batu                   PKR:    Jimmy Puah Wee Tse
N.52    Senai                            DAP:    Wong Shu Qi

P.164   Pontian                        PKR:    Haniff @ Ghazali Bin Hosman
N.53    Benut                           PAS:    Sarobo Bin Ponoh
N.54    Pulai Sebatang             PAS:    Ungku Mohd Noor Bin Ungku Mahmood

P.165   Tanjong Piai:                DAP:    Mahdzir Bin Ibrahim
N.55    Pekan Nenas                DAP:    Yeo Tung Siong
N.56    Kukup                         PAS:    Ghazaley Bin Ayiub   

Wilayah Persekutuan Labuan

P.166   Labuan:                       PKR:    Ibrahim Bin Menudin, Tan Sri
PAS:    Hadnan Bin Mohamad

Sabah

P.167   Kudat                           PKR:    Rahimah Binti Majid
N.01    Banggi                         PKR:    Datu Abdul Razak Bin Datu Abdul Salam
N.02    Tanjong Kapor             PKR:    Chin Chung Kui @ William Chin
N.03    Pitas                             PAS:    Dausieh Binti Queck @ Paraman

P.168   Kota Marudu               PKR:    Maijol Bin Mahap
N.04    Matunggong                 PKR:    Jelin Bin Dasanap @ Jelani Bin Hamdan
N.05    Tandek                                    PKR:    Andonny Pilit @ Anthony Biri Mandiau

P.169   Kota Belud                  PKR:    Isnaraissah Munirah Bt. Majilis @ Fakharudy
N.06    Tempasuk                    PAS:    Laiman Bin Ikin
N.07    Kadamaian                  PKR:    Ukoh @ Jeremmy Bin Malajad @ Malazad
N.08    Usukan                                    PKR:    Mustapha @ Mohd Yunus Bin Sakmud

P.170   Tuaran                         PKR:    Mojilip Bin Bumburing @ Wilfred
N.09    Tamparuli                    PKR:    Mojilip Bin Bumburing @ Wilfred
N.10    Sulaman                       PKR:    Gulabdin @ Ghulabdin Bin Enjih
N.11    Kiulu                           PKR:    Rhodes Bin Panilau

P.171   Sepanggar                    DAP:    Jeffrey Kumin @ John
N.12    Karambunai                 PKR:    Muali Bin Aching
N.13    Inanam                                    PKR:    Roland Chia Ming Shen

P.172   Kota Kinabalu             DAP:    Wong Sze Phin @ Jimmy
N.14    Likas                            DAP:    Wong Hong Jun
N.15    Api-Api                       PKR:    Liew Chin Jin
N.16    Luyang                                    DAP:    Hiew King Cheu

P.173   Putatan                         DAP:    Lee Han Kyun @ Joseph Lee
N.17    Tanjong Aru                PAS:    Hamid Bin Ismail
N.18    Petagas                         PKR:    Mat Yunin @ Mohd Yunin Bin Atin

P.174   Penampang                  PKR:    Ignatius Dorell Leiking
N.19    Kepayan                      DAP:    Edwin @ Jack Bosi
N.20    Moyog                         PKR:    Terrence Siambun

P.175   Papar                           PKR:    Mohammad Yahya @ Yahya Bin Lampong
N.21    Kawang                       PKR:    Kefli @ Dzulkefli Bin Safar
N.22    Pantai Manis                PKR:    Fred Bin Gabriel

P.176   Kimanis                       PKR:    Jaafar Bin Ismail
N.23    Bongawan                    PKR:    Ibrahim Bin Menudin, Tan Sri
N.24    Membakut                   PKR:    Narawi @ Sinar Bin Ahmad

P.177   Beaufort                      PKR:    Lajim Bin Ukin
N.25    Klias                            PKR:    Lajim Bin Ukin
N.26    Kuala Penyu                PKR:    Johan @ Christopher Bin O.T. Ghani

P.178   Sipitang                        PKR:    Ramle Bin Dua @ Ramli Dua Lee
N.27    Lumadan                     PKR:    Abdul Rahman Bin Md Yakub
N.28    Sindumin                     PKR:    Harunsah Bin Ibrahim

P.179   Ranau                          PKR:    Jonathan Bin Yasin
N.29    Kundasang                   PKR:    Satiol Bin Indong
N.30    Karanaan                     PKR:    Muhiddin @ Mohd Anas Bin Yusin
N.31    Paginatan                     PKR:    Amru Bin Abd Kadir

P.180   Keningau                     PKR:    Stephen Sandor
N.32    Tambunan                   PKR:    Wilfred Win Bin Ponil
N.33    Bingkor                        PKR:    Ahmad Shah Bin Hussein Tambakau
N.34    Liawan                         PKR:    Paul Bunsu Bin Gitang @ Paul Gitang

P.181   Tenom                         PKR:    Masdin Bin Tumas
N.35    Melalap                        DAP:    Noorita Binti Sual
N.36    Kemabong                   PKR:    Biou Bin Suyan

P.182   Pensiangan                   PKR:    Richard Sakian Bin Gunting
N.37    Sook                            PKR:    Liberty @ Alibi Bin Lopog
N.38    Nabawan                     PKR:    Raymond Bin Ahuar

P.183   Beluran                                    PKR:    James Bin Miki
N.39    Sugut                           PKR:    Pagrios @ Petrus Bin Zabang
N.40    Labuk                          PKR:    Tang Yung Hi @ Tan Yong Gee

P.184   Libaran                                    PKR:    Mohd Serman Bin Hassnar
N.41    Gum-Gum                   PKR:    Ahmad Thamrin @ Tamrin B. Mohd Jaini
N.42    Sungai Sibuga              PKR:    Irwanshah Bin Mustapa

P.185   Batu Sapi                     PAS:    Hamza Bin A. Abdullah @ Hamzah
N.43    Sekong                         PKR:    Musah Bin Ghani
N.44    Karamunting                DAP:    Chong Ket Kiun

P.186   Sandakan                     DAP:    Wong Tien Fatt @ Wong Nyuk Foh
N.45    Elopura                                    DAP:    Hiew Vun Zin
N.46    Tanjong Papat              DAP:    Poon Ming Fung

P.187   Kinabatangan               PKR:    Abdullah Bin Abdul Sani
N.47    Kuamut                                    PKR:    Mustapa Bin Datu Tambuyong
N.48    Sukau                          PAS:    Ahdah Bin Sulaiman

P.188   Silam                           PKR:    Badrulamin Bin Bahron
N.49    Tungku                                    PKR:    Johani Bin Abd Halim
N.50    Lahad Datu                  PKR:    Hamid Awong @ Abdul Hamid Awong
N.51    Kunak                          PAS:    Kasman Bin Karate

P.189   Semporna                    PKR:    Zamree @ Mohd Suffian B Abdul Habi
N.52    Sulabayan                    PKR:    Hermeny Bin Murgal
N.53    Senallang                     PKR:    Mohd Amin Bin Abdul Mem
N.54    Bugaya                                    PAS:    Hasai Bin Tudai

P.190   Tawau                          PKR:    Kong Hong Ming @ Kong Fo Min
N.55    Balung                         PKR:    Frank Salazar @ Franco
N.56    Apas                            PKR:    Alizaman Bin Jijurahman
N.57    Sri Tanjong                  DAP:    Chan Foong Hin

P.191   Kalabakan                   PAS:    Usman Bin Madeaming
N.58    Merotai                                    PAS:    Ahmad Bin Dullah
N.59    Tanjong Batu               PAS:    Fatmawaty Binti Mohd Yusuf
N.60    Sebatik                         PAS:    Daud Bin Jalaluddin

Sarawak

P.192   Mas Gading                 DAP:    Mordi Anak Bimol
P.193   Santubong                    PKR:    Zulrusdi Bin Mohamad Hol
P.194   Petra Jaya                    PKR:    Ahmad Nazib Bin Johari
P.195   Bandar Kuching           DAP:    Chong Chieng Jen
P.196   Stampin                       DAP:    Julian Tan Kok Ping
P.197   Kota Samarahan          PAS:    Abang Ahmad Kerdee Bin Abang Masagus
P.198   Mambong                    PKR:    Willie Anak Mongin
P.199   Serian                          DAP:    Edward Anak Andrew Luwak
P.200   Batang Sadong             PAS:    Mohamad Bin Jolhi, Dr (H)
P.201   Batang Lupar:              PKR:    Abang Zulkifli Bin Abang Engkeh
P.202   Sri Aman                     PKR:    Nicholas Mujah Anak Ason
P.203   Lubok Antu                 PKR:    Nicholas Bawin Anak Anggat
P.204   Betong                         PKR:    Cecilia Siti Una @ Sittie Endek
P.205   Saratok:                       PKR:    Ali Anak Biju
P.206   Tanjung Manis             PAS:    Jurina Binti Mut
P.207   Igan                             PAS:    Ajiji Bin Fauzan
P.208   Sarikei                         DAP:    Wong Ling Biu
P.209   Julau                            PKR:    Wong Hong Yu
P.210   Kanowit                       PKR:    Thomas Laja Anak Besi
P.211   Lanang                         DAP:    Alice Lau Kiong Yieng
P.212   Sibu                             DAP:    Oscar Ling Chai Yew
P.213   Mukah                         DAP:    Hai Bin Merawin @ Bonaventure
P.214   Selangau                      PKR:    Joshua Anak Jabing @ Joshua Jabeng
P.215   Kapit                            DAP:    Ramli Anak Malaka
P.216   Hulu Rajang:                PKR:    Abun Sui Anyit
P.217   Bintulu                         DAP:    John Brian Anthony Anak Jeremy Guang
P.218   Sibuti                           PAS:    Muhammad Zaid Bin Tandang
P.219   Miri                              PKR:    Michael Teo Yu Keng
P.220   Baram:                         PKR:    Roland Engan
P.221   Limbang:                     PKR:    Baru Bian
P.222   Lawas                          DAP:    Baru Langub



Share:
Aku Insan damba aman,
cari Ilham damaikan satu Alam.
Aku Insan mendambakan,
cari Sayang damaikan seluruh Alam.
Copyright © Zahirul Nukman 2016. Powered by Blogger.

Murabbi